OCT 29

Treking wokół jeziora Bajkał
Opublikowany przez: admin | Tagi: podróże, wakacje, urlop, azja, rosja | Data: 2015-09-26

Jeśli myślimy o odwiedzeniu Rosji, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że jest to kraj dzielący się zasadniczo na dwie części: jedna z nich ma charakter europejski, znajdują się w niej największe miasta, takie jak na przykład Moskwa, a także najbardziej ucywilizowane miejsca.

Druga część - azjatycka, ma w sobie już widoczny wpływ azjatycki i to właśnie ta część jest najbardziej egzotyczna i zarazem ciekawa dla turystów.

To właśnie w azjatyckiej części Rosja ma najpiękniejszą przyrodę - ciągną się tutaj niezmierzone stepy i puste przestrzenie, na których nie można spotkać żywej duszy przez wiele dni podróżowania. Znajdziemy tutaj największe znane dzikie jeziora, a także niekontrolowane przez nikogo lasy i góry. Do najpiękniejszych gór nalezą Góry Ałtaj, po których krążą miejscowi przewodnicy.

Zapaleni globtroterzy docenią wycieczki wokół Bajkału - na terenach wokół tego jeziora panują świetne warunki do uprawiania małego trekingu, jednakże jest to jego dzika odmiana. Wszystko ze względu na to, że Rosjanie nie poradzili sobie ze stworzeniem w miarę dokładnych map terenów dzikich, przeznaczonych na przykład dla turystów. Przed wyprawą należy poczytać jak najwięcej o warunkach panujących na terenie, na którym zamierzamy urządzić sobie dzikie obozowiska. Wielbiciele dłuższych tras trekingowych będą w siódmym niebie - warunki są tutaj na tyle dzikie, że można z powodzeniem urządzić sobie wielki miesięczny treking i odbyć go w stu procentach w samotności.

Już na miejscu należy odwiedzić muzeum Bajkału, w którym znajdziemy mnóstwo ciekawostek i zdjęć oraz historii ludzi związanych z tym jeziorem. Osoby uwielbiające podróżowanie na dziko w zimie mogą urządzić sobie trening na biegówkach po zamarzniętej tafli jeziora Bajkał. Wyprawa do Rosji nad Bajkał może być wzbogacona o podróż koleją transsyberyjską na jednym z jej odcinków.

Zapraszamy do poznania tajemniczej i magicznej Rosji z Biurem Podróży Ex Oriente Lux.

Fotografie:

podróże

wakacje

urlop

azja

rosja

Twój komentarz