OCT 29

Pogoda na wakacjach
Opublikowany przez: admin | Tagi: turystyka, wyprawy, urlop | Data: 2016-07-25

Wakacje to idealny moment, by wybrać się z całą rodziną w podróż.

Trzeba jednak być szczególnie ostrożnym, jeśli podróżuje się z dziećmi, zwłaszcza małymi. W niektórych krajach bowiem temperatury mogą być zbyt wysokie nawet dla dorosłych, a zagrożenia związane ze spożywaniem nieznanych posiłków czy nie przegotowanej wody dodatkowo mogą utrudnić wypoczywanie. Dlatego też warto zastanowić się (a często warto się wspierać również serwisami w rodzaju http://jakapogoda.com.pl/), która opcja wyjazdowa będzie najlepsza, gdzie będzie można się wspaniale opalić, gdzie pogoda będzie sprzyjała zwiedzaniu, a w którym miejscu najprzyjemniej będzie odpoczywać z dziećmi.

Na co uważać gdy wybieramy się na wakacje z dzieckiem tam, gdzie najcieplej

Wybierając miejsce i czas na wymarzone wakacje z dziećmi warto także odpowiednio zadbać, by się nie przegrzały. Oczywiście lepiej unikać zatłoczonych, parnych miejsc, zwłaszcza gdy dziecko jest bardzo małe, jednakże nawet większa pociecha w idealnym miejscu na wczasy dla całych rodzin może doznać smutnych skutków zbyt długiego przebywania na słońcu co grozi nawet wizytą w szpitalu.
Warto więc przede wszystkim unikać zabaw w wodzie czy bezpośrednio pod gołym niebem, wtedy gdy jest najbardziej gorąco. Dobrze jest wówczas przeczekać to w cieniu, pod parasolem czy w pomieszczeniu. Oczywiście w żadnym wypadku nie można zapomnieć o nakryciu głowy, odpowiednim filtrze czy też nawodnieniu. Stosując się do tych zaleceń i unikając „niebezpiecznych godzin” można liczyć na to, że temperatura powietrza w żadnym przypadku nie popsuje wymarzonych wczasów z dziećmi.

Odpowiednie miejsca dla miłośników opalania - kiedy i gdzie w Europie

Miłośnicy opalania na pewno odnajdą się w takich krajach Europu jak Portugalia czy Hiszpania. W pierwszym z nich panuje klimat śródziemnomorski, a latem na południu, w głębi lądu temperatury mogą przekraczać 45 stopni. Blisko oceanu jednak jest trochę chłodniej, a powiewy wiatru sprawiają, że szybko i przyjemnie można się opalić i nacieszyć słońcem. Najcieplejsze miesiące w kraju to lipiec i sierpień.
Równie wspaniałą pogodą może poszczycić się Hiszpania. Nabrać pięknego kolorytu skóry można tu już w maju, bowiem już wtedy wybrzeże śródziemnomorskie wypełnia się turystami. Miejsc do opalania jest tu bardzo wiele, to chociażby Walencja, Costa Dorada, Costa Brava czy Costa del Sol.

Idealny czas na to by pozwiedzać piękne europejskie miasta, poczuć aurę tajemnicy..

Najlepszym czasem na zwiedzanie cudownych europejskich stolic oraz miast pełnych zaułków, zakamarków i artefaktów to oczywiście miesiące późnej wiosny i wczesnej jesieni. Unika się wtedy tłumów, a pogoda także nie utrudnia. Oczywiście mowa tu o gorących krajach, bowiem w tych chłodniejszych i bliższych Polsce bez trudu można także zwiedzać latem.

Wakacje to idealny czas na relaks właśnie tak jak się uwielbia. Niezależnie od tego, czy lepszą opcją jest dla nas zwiedzanie, czy też korzystanie z boskich plaż warto zawsze uwzględnić panującą w danym regionie pogodę oraz dopasować ją do własnych planów. Aspekt ten jest szczególnie ważny, gdy wybieramy się na wakacje z dziećmi, bowiem one jeszcze gorzej znoszą upały, a dobra zabawa może czasem przesłonić aspekty związane ze zdrowym rozsądkiem.

Fotografie:

turystyka

wyprawy

urlop

Twój komentarz