OCT 29

Duchowa wycieczka
Opublikowany przez: admin | Tagi: turystyka, wyprawy, wakacje, azja | Data: 2015-08-23

Każdy chrześcijanin choć raz w życiu marzy o tym, aby udać się w podróż do Ziemi Świętej.

Podróż do Izraela jest w tej chwili dość niebezpieczna, jeśli weźmiemy pod uwagę sytuację społeczną i gospodarczą w tym regionie. Warto zapoznać się z wszystkimi potencjalnymi niebezpieczeństwami, które mogą zaskoczyć nas na miejscu, jak i w trakcie podróży.

Samo zwiedzanie Ziemi Świętej jest przeżyciem zarówno duchowym, jak i kulturowym. Wielobarwność kultur, ludzi, zwyczajów obyczajowych jak również mnogość zabytków zarówno religijnych jak i historycznych, sprawiają że miejsce to jest nieocenione pod względem poznawczym dla ludzi każdego wyznania.

Mnogość zabytków sprawia, że czas jaki mamy na zwiedzanie niebezpiecznie się kurczy. Warto wybrać dobrego przewodnika, który uraczy nas nie tylko książkową wiedzą na temat odwiedzanych obiektów ale również zainteresuje nas na tyle, że sami z chęcią będziemy wracać w miejsca, które urzekły nas czymś niezwykłym.

Każde duże biuro podróży oferuje w tej chwili duży wybór form spędzania czasu. Wycieczka nad Morze Martwe, zwiedzanie Jerozolimy, Galilei, Betlejem czy Góry Oliwnej to nie jedyne atrakcje jakie mogą nas spotkać. Rejsy po Jeziorze Galilejskim czy możliwość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych co roku przyciągają tłumy pielgrzymów.

Należy pamiętać, że Ziemia Święta to również przemysł turystyczny. Ludzie tłumnie przybywający do Izraela czy Palestyny są pod ochroną i nie powinni obawiać się o swoje życie. Czas przeznaczony na modlitwę, odnowę czy zwiedzanie powinien być nie zakłócany przez jakiekolwiek niebezpieczne sytuacje.

Miastem, które jest warte dłuższego zwiedzania, jest miasto Trzech Religii jak potocznie jest nazywana Jerozolima. Najbardziej barwne i fascynujące miejsce, jakie stworzył człowiek w dawnych latach jest też miastem wymagającym poświęcanie mu czasu aby odkryło swoje tajemnice.

Więcej tajemnic do odkrycia na Ziemi Świętej podczas wyprawy do Izraela z Biurem Podróży Ex Oriente Lux.

Fotografie:

turystyka

wyprawy

wakacje

azja

Twój komentarz