OCT 29

Chorwacja - jak zaplanować urlop?
Opublikowany przez: Urszula Kownacka | Tagi: turystyka, wyprawy, urlop | Data: 2015-09-15

Chorwacja jest jednym z ulubionych, turystycznych kierunków.

To kraj pełen historycznych miejsc wartych zobaczenia.
Tutaj odpoczniemy, wylegując się na jednej z przestronnych plaż i pływając w lazurowej, czystej wodzie Adriatyku.
Na terenie tego kraju znajdują się również liczne parki krajobrazowe oraz rezerwaty przyrody - miejsca, w których możemy przebywać tuż obok niezmąconej działalnością człowieka natury. Są to między innymi bajeczne wodospady, przepiękne jeziorka oraz urokliwe wysepki.
Naturalnie warto przejrzeć serwisy turystyczne (np. http://www.chorwacja.org/turystyka), jednak dalej pozostaje ważne pytanie: które miejsce w Chorwacji najlepiej wybrać, jeśli planujemy swój urlop właśnie w tym miejscu?

Poznaj uroki Dalmacji - czas na Dubrownik

Jednym z najchętniej odwiedzanych i najpiękniejszych regionów Chorwacji jest Dalmacja. Kojarzy nam się ona z pięknymi plażami, malowniczymi krajobrazami i klimatycznymi, turystycznymi miasteczkami. Jeśli planujemy urlop w tej okolicy, poświęćmy przynajmniej jeden dzień, aby zwiedzić Dubrownik - miasto, które znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. To miasto pełne zabytków i wspaniałej architektury.
W Dubrowniku koniecznie warto zwiedzić średniowieczne Stare Miasto wraz z jego utrzymanym do dnia dzisiejszego pełnym systemem obronnym (mury, bramy, historyczne umocnienia). W tej części miasta znajdziemy wszystkie najważniejsze zabytki, takie jak pałac Rektorów, pałac Sponza, gotycki klasztor Franciszkanów oraz barokowy kościół Świętego Błażeja.

Zachwycające miasto portowe Split

Z Dubrownika już niedaleka droga do miasta Split - przepięknego miasta portowego Chorwacji, jednego z największych w tym rejonie. Doskonale rozwinięta jest w nim baza noclegowa, jak i gastronomiczna. Z pewnością wypróbujemy tam wielu regionalnych, typowych dla klimatu śródziemnomorskiego potraw.
To miasto także gwarantuje nam mnóstwo atrakcji turystycznych - na przykład antyczną Świątynię Jowisza, pałac cesarza Dioklecjana, który tak jak Dubrownik, wpisany jest na listę UNESCO oraz zachwycającą bramę pałacową.

Czas na plażowanie!

Jeśli podczas urlopu chcemy skupić się głównie na plażowaniu, korzystaniu z pięknej pogody i czystej wody, warto wybrać na swoje wczasy Riwierę Makarską. Znajdziemy tam zarówno żwirowe, jak i piaszczyste plaże.
Jedną z piękniejszych miejscowości na Riwierze jest Tučepi, która słynie z jednej największych plaż w tej części Chorwacji. Nie brak tam również hoteli i pensjonatów oraz miejsc, gdzie możemy dobrze zjeść oraz spędzić czas wieczorem. Tučepi to miasto posiadające swoją przystań - gdzie często możemy skosztować dań rybnych oraz owoców morza.

Fotografie:

turystyka

wyprawy

urlop

Twój komentarz