OCT 29

3 popularne miejsca na narty w Alpach
Opublikowany przez: Urszula Kownacka | Tagi: turystyka, wyprawy, urlop | Data: 2015-11-12

Okres jesienno-zimowy to idealna pora na to by wybrać się na narty.

Jeśli chcemy mieć pewność co do odpowiednich warunków na stokach, warto wypróbować stacje narciarskie w Alpach. Wśród nich na wyróżnienie zasługują Obertauren, Zermatt oraz Cortina d'Ampezzo. Poza poniższymi propozycjami warto zajrzeć również na http://www.stokialp.pl/gdzie-na-narty po kolejne pomysły.

Obertauern (Austria)

Obertauern to jeden z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich w Austrii słynący z prawie 100 kilometrów doskonale naśnieżonych tras narciarskich obsługiwanych przez 26 wyciągów. Obertauern to bardzo dobre miejsce dla początkujących, ponieważ 60% tras tego ośrodka jest przeznaczona dla osób początkujących, które na miejscu mogą skorzystać z oferty jednej z 6 szkół narciarskich lub snowboardowych. Oprócz tego znajdują się tutaj także liczne trasy biegowe, a wśród nich Hundsfeldloipe czy Gnadenalm-Loip dla osób będących amatorami górskich pejzaży.

Infrastruktura ośrodka narciarskiego Obertauern położona pomiędzy 1600, a 2300 m.n.p.m. umożliwia jazdę na nartach lub snowboardzie od połowy listopada aż do początku maja.

Zermatt (Szwajcaria)

Zermatt to region narciarski w szwajcarskiej części Alp zwany także ze względu na brak możliwości wjazdu do niego samochodem i związany z ochroną środowiska - "doliną bez samochodów". Znajduje się on w wysokiej części Alp, ponieważ jego infrastruktura zlokalizowana jest pomiędzy 1600, a 4000 m.n.p.m. Zermatt oferuje około 150 tras zjazdowych o łącznej długości nieomal 360 kilometrów i obsługiwanych przez ponad 50 wyciągów. Ponad 60% z tych tras to trasy trudne, oznaczone kolorem czerwonym. Można tutaj jednak znaleźć także trasy dla całych rodzin, jak chociażby te w Wollipark.

Dzięki wysokiemu położeniu w Zermatt panują doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa co sprawia, że większość tras jest dostępna od końca października do początku maja. Oprócz tego istnieje również tutaj całoroczny teren narciarski z 25 kilometrami tras znajdujący się na lodowcu Klein Matterhorn.

Cortina d'Ampezzo (Włochy)

Cortina d'Ampezzo to jeden z ważniejszych regionów narciarskich we Włoszech składający się z trzech ośrodków: Tofane, Faloria oraz Cristallo .Można tam szusować po jednej z 99 tras narciarskich o łącznej długości nieomal 150 kilometrów. Jest to idealne miejsce dla osób początkujących lub traktujących wyjazd na narty typowo rekreacyjnie, ponieważ zdecydowana większość tras (ponad 60%) posiada łatwy poziom trudności. Znajdują się tutaj jednak także stoki dla zaawansowanych narciarzy jak chociażby zjazd z Forcella Staunies. Sezon narciarski w Cortina d'Ampezzo trwa od końca listopada do początku kwietnia.

Fotografie:

turystyka

wyprawy

urlop

Twój komentarz